Makijaż Permanentny

Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny

Brwi permanentne

Usta permanentne

Kreska permanentna

  1. Co to jest i dla kogo jest on skierowany?

Zabieg permanentnego makijażu jest skierowany do każdej kobiety, która chciałaby oszczędzić czas podczas porannej bieganiny, odzyskać pewność siebie poprzez skorygowanie kształtu lub po prostu swobodnie wyjść na basen czy wyjechać na wakacje bez martwienia się o to, czy makeup się rozpłynie.

Pozwoli Ci na utrzymanie idealnie zaznaczonych brwi, konturu ust czy uzyskanie pięknej kreski na powiece, która optycznie zagęści rzęsy.

  1. Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli chcesz wykonać zabieg makijażu permanentnego ust to postaraj się, aby 2 tygodnie przed zabiegiem zadbać o ich intensywne, codzienne nawilżanie. 1-2 razy w tygodniu wykonaj peeling ust. Idealnie sprawdzą się domowe sposoby, takie jak np. miód z cukrem.

Poddając się zabiegowi makijażu permanentnego kreski wskazane jest przyjmowanie witaminy z rutyną np. rutinoscorbin. Pozwoli to uszczelnić naczynia krwionośne na powiece.

Czynności te mają pozytywny wpływ na jakość makijażu. Pomogą w tym, aby skóra jak najlepiej przyjęła pigment! 😉

Przed zabiegiem nie należy intensywnie się opalać, minimum 24 h nie wolno spożywać alkoholu, a w dzień wykonania makijażu nie zaleca się spożywania kofeiny.

  1. Na czym polega zabieg?

Makijaż permanentny jest trwałą metodą, która polega na umieszczeniu pigmentu pod powierzchnią naskórka za pomocą igły. Kolor dobierany jest indywidualnie. Mając na uwadze typ urody klientki oraz preferencje estetyczne. Po zabiegu następuje proces łuszczenia i gojenia, który trwa około 7 dni. Bezpośrednio po zabiegu barwa makijażu jest intensywniejsza niż w efekcie końcowym. Proces stabilizacji koloru trwa około 6 tygodni. Po tym czasie należy wykonać korektę, która zapewnia finalny/zamierzony efekt.

To jak będzie wyglądał efekt końcowy i jak długo makijaż permanentny utrzymuje się na skórze, jest kwestią bardzo indywidualną. Na trwałość mikropigmentacji skóry wpływa wiele czynników.

Czynniki mające wpływ na trwałość makijażu permanentnego:

*wiek– u kobiet młodych makijaż utrzymuje się krócej, gdyż procesy złuszczania i odnawiania się naskórka zachodzą szybciej niż u kobiet dojrzałych,

*rodzaj cery – w skórze suchej pigment utrzymuje się dłużej, ze względu na wolniejsze i mniej intensywne procesy regeneracji naskórka niż w skórze tłustej,

*sposób pielęgnacji skóry,

*ekspozycja na promienie słoneczne – im więcej kąpieli słonecznych, tym szybciej makijaż jaśnieje,

*zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) powodują złuszczanie naskórka i przez to jaśnienie makijażu,

*głębokość implantacji pigmentu i jego rodzaj,

*przyjmowane leki.

    1. Pielęgnacja po zabiegu.

Właściwa pielęgnacja, szczególnie w pierwszych kilku dniach od wykonania makijażu permanentnego ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości i efektu estetycznego. W tym czasie, zachodzą intensywne procesy, które należy wesprzeć odpowiednią pielęgnacją.

Miejsce podane zabiegowi traktować ze szczególna ostrożniścią, przemywać przegotowaną wodą lub stosować Ocenisept.

W przypadku makijażu permanentnego brwi przez pierwsze 3 doby wyłącznie przemywamy delikatnie miejsce zabiegu, po upływie 3 doby włączamy maść (którą się otrzymuje)). Smarujemy cienką warstwą 1-2 razy dziennie.

Podczas pielęgnacji skóry należy pilnować, aby nie miała ona kontaktu z mydłami i olejkami.

Po około kilku dniach od wykonania zabiegu pojawiają się mikrostrupki, które powinny złuszczyć się w naturalny sposób. Nie należy ich drapać i mechanicznie usuwać. ( Nie należy wykonywać peelingu.) W okresie gojenia występuje uczucie nadmiernego ściągania i suchości skóry – jest to normalna reakcja. Skóra potrzebuje czasu, aby się w pełni zregenerować i powrócić do stanu równowagi.

  1. Przeciwwskazania.

Jak przed każdym zabiegiem, który wykonujemy także tutaj istotne są informacje na temat zdrowia. W związku z tym wykonujemy najpierw wywiad w postaci wypełnienia karty pacjenta ( do pobrania w załącznikach) , aby zapobiec ewentualnym, późniejszym powikłaniom.

Do najważniejszych przeciwwskazań, należą:

*infekcje górnych dróg oddechowych;

*gorączka;

*czynne zmiany skórno-bakteryjne, grzybicze;

*infekcje wirusowe, aktywna opryszczka;

*cukrzyca;

*choroby serca;

*choroby krwi (hemofilia);

*choroba nowotworowa – w trakcie leczenia oraz do 2 lat po zakończeniu leczenia (w innym przypadku, za zgodą lekarza prowadzącego);

*zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis);

*skłonności do tworzenia się blizn i keloidów

*choroba skóry (np. bielactwo, łuszczyca);

*ciąża i laktacja;

*stany zapalne spojówek i oka, jaskra (w przypadku mikropigmentacji powiek);

*przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych;

*występowanie zmian skórnych w obrębie planowanego zabiegu

Jeśli nurtują Cię jeszcze jakieś pytania odnośnie makijażu permanentnego, napisz do nas na naszym Facebooku lub Instagramie 

Galeria Usta permanentne

Galeria Kreska permanentna

Galeria Makijaż permanentny-brwi

Zapraszamy do salonu

Można też umawiać telefonicznie

691-890-189

Indygo Studio

ul. Obwodowa 31A/C

osiedle Semeko „Przy Młynie”
84-240 Reda

indygo.karolina@gmail.com
691-890-189

Zapraszam mieszkańców:

Redy, Rumi, Wejherowa, Pucka. Gdyni i okolic…

Nowości

Kategorie

Tagi